کودکی با جو دوسر کاپیتان بیماری گلودردش درمان شد

سلنیوم: سبوس و بلغور جو دوسر کاپیتان دوسر منابع خوبی از سلنیوم هستند. این ماده معدنی با یکی از آنزیم های آنتی اکسیدانی اصلی کار می کند و از تشکیل رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری می کند.

همچنین به تبدیل هورمون های تیروئید به شکل فعال آنها کمک می کند. ویتامین B1: سبوس جو دوسر و بلغور منابع خوب ویتامین B1 هستند. ویتامین B1 که تیامین نیز نامیده می شود.

بخشی از کوآنزیم است که برای تولید انرژی عمدتاً از کربوهیدرات هایی که مصرف می کنیم ضروری است. همچنین در انتقال تکانه های عصبی شرکت می کند و باعث رشد طبیعی می شود.

روی: سبوس و بلغور جو دوسر منابع روی هستند. روی به ویژه در واکنش های ایمنی، تولید مواد ژنتیکی، درک طعم، بهبود زخم ها و رشد جنین شرکت می کند.

همچنین با جنسیت و هورمون های تیروئید تداخل دارد. در پانکراس، در ساخت، ذخیره و آزادسازی انسولین شرکت می کند. سبوس و بلغور جو دوسر منابع مس هستند.

مس به عنوان ترکیبی از چندین آنزیم، برای تشکیل هموگلوبین و کلاژن (پروتئینی که در ساختار و ترمیم بافت ها استفاده می شود) در بدن ضروری است. چندین آنزیم حاوی مس نیز به دفاع بدن در برابر رادیکال های آزاد کمک می کنند.

اسید پانتوتنیک: سبوس و بلغور جو دوسر منابع اسید پانتوتنیک هستند. اسید پانتوتنیک که ویتامین B5 نیز نامیده می‌شود، بخشی از یک کوآنزیم کلیدی است که به بدن اجازه می‌دهد تا انرژی حاصل از مصرف غذا را به درستی مصرف کند.

همچنین در چندین مرحله از تولید هورمون های استروئیدی، انتقال دهنده های عصبی (پیام رسان در تکانه های عصبی) و هموگلوبین شرکت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.