کشف یخچال صنعتی کرمان در اعماق دریای سیاه

تبرید صنعتی به محیط بسته ای گفته می شود که دمای آن کمتر از دمای بیرونی آن باشد.

این اختلاف دما قابل توجه و زیاد است و برای محافظت از محتویات داخل یخچال صنعتی کرمان یا جلوگیری از خراب شدن آن و نگهداری در شرایط محیطی مطلوب طراحی شده است.

در واقع از قرن نوزدهم، سردسازی و انجماد مواد غذایی به صورت مکانیکی و با کمک آمونیاک انجام می شد، اما روش این سردسازی در سردخانه ها به طور مداوم در حال هماهنگ سازی و انطباق با نیازهای روز و منابع بوده است.

اشاره شده. در این میان سردخانه صنعتی یک سردخانه با ابعاد بزرگ است که عموماً برای مصارف تجاری و صنعتی استفاده می شود و حجم بارگیری بالایی دارد.

سردخانه صنعتی برای نگهداری میوه ها، آجیل، گوشت، ماهی و سایر مواد غذایی مانند سبزیجات، داروها در ابعاد بزرگ استفاده می شود.

این نوع یخچال ها معمولا در کنار مراکز ماهیگیری، کشتارگاه ها، باغ ها و امثال آن قرار دارند و فضای وسیعی متشکل از اتاق های متعددی هستند که دما و رطوبت تمامی اتاق ها توسط اتاق کنترل قابل تنظیم است.

گفته شد مهم ترین کاربرد یخچال های صنعتی برای کالاها و محصولاتی است که اگر در محیط سردخانه نباشند، تازگی خود را از دست می دهند، خراب می شوند و یا از نظر فیزیکی و شیمیایی آسیب می بینند.

بنابراین برای این موارد یخچال ها به صورت ثابت در مجاورت محل تولید و یا نزدیک دپو طراحی و ساخته می شوند. در این مرحله اتاقی به شکل انبار یا مکانی بزرگتر به شکل ساختمان برای ساخت سردخانه تعبیه می شود.

سپس وسایل لازم برای ساخت سردخانه به همان محل آورده شده و سردخانه در آن قرار می گیرد. به تدریج در آنجا به عنوان بخشی از سازه ساخته شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.