چوب پلاستیکی برای ساخت مبل

چوب به دلیل استحکام، زیبایی و دوام یکی از پرکاربردترین مواد در ساخت مبلمان بوده و هست. در مورد مبلمان اکولوژیک و به طور خاص مبل ها، تولیدکنندگان می توانند از بین انواع چوب یکی را انتخاب کنند، به شرط اینکه مطابق با مقررات جاری باشد و به محیط زیست احترام بگذارد. در این طیف گسترده ای از انواع چوب، چوب لاستیکی را پیدا می کنیم، یک ماده 100٪ زیست محیطی ایده آل برای ساخت مبل.


در این پست قصد داریم به طور مفصل ببینیم که چوب لاستیکی چیست و چگونه می توان از آن برای ساخت مبلمان پایدار استفاده کرد.

چوب لاستیکی چیست؟
چوب لاستیکی از گونه های مختلفی از درختان آسیایی به دست می آید که با نام علمی «Hevea Brasiliensis» شناخته می شوند و کاربرد اصلی صنعتی و تجاری آن تولید لاتکس است. هنگامی که تولید لاتکس کاهش می یابد، در حدود 25 سالگی، درخت برای پردازش به چوب لاستیکی پایدار و سازگار با محیط زیست قطع می شود.

لاستیک در ابتدا دارای رنگ مایل به سفید بسیار روشن و گاهی مایل به صورتی است که به مرور زمان زرد می شود و به رنگ قهوه ای روشن محو می شود. اگرچه لاستیک ممکن است انعطاف پذیر به نظر برسد، چوب لاستیکی در واقع نسبتاً سخت است، با بافت متوسط، دانه صاف و دانه درشت با درخشش طبیعی کمی. می توان گفت که چگالی آن بسیار شبیه به چوب خاکستر و چوب افرا است.

دقت داشته باشید که هنگام خرید مبل راحتی به فوم مبل دقت کنید که از فوم یرد استفاده شده باشد.

هنگام کار با چوب لاستیکی، به راحتی قابل استفاده با ابزار دستی و مکانیکی است. اره و برس زدن آن بسیار آسان است و چسب ها و بسیاری از انواع پرداخت را کاملا می پذیرد.

در طول فرآیند خشک کردن، معمولاً منحنی می شود. با این حال، پس از خشک شدن، بسیار پایدار می شود. وقتی صحبت از سنباده زدن چوب به میان می آید، اگر به درستی انجام شود، رنگ آمیزی آن برای شبیه به درختانی مانند هیکو، بلوط یا گیلاس آسان تر می شود.

استفاده از چوب لاستیکی در مبلمان پایدار

چوب اکولوژیکی از جنگل‌های مدیریت شده به‌دست می‌آید که کاشت مجدد و نه جنگل‌زدایی را ترویج می‌کنند. مبلمان اداری تیراژه تولید شده پایدار باید دارای برچسب FSC (شورای سرپرستی جنگل) و برچسب PEFC (برنامه تایید گواهینامه جنگل) باشند.

در مورد چوب لاستیکی، آن را یک نوع چوب پایدار و زیست‌محیطی می‌دانند زیرا از منابع تجدیدپذیر می‌آیند، یعنی از مزارعی که قبلاً عملکرد مفیدی را انجام داده‌اند: در این مورد تولید لاتکس.

چوب لاستیک به دلیل خواصی که دارد هم برای استفاده در کابینت سازی و هم برای ساخت مبلمان و سایر اجزای مانند پارکت، تخته های چوبی و محصولات آشپزخانه مناسب است.

این واقعیت که کار با آن آسان است همچنین به استفاده از چوب لاستیکی برای ساخت مبلمان داخلی مانند مبل، میز، صندلی راحتی یا صندلی کمک می کند.

خرید مبل

لازم به ذکر است که کاربرد اصلی آن برای محصولات داخلی و نه خارجی است. دلیل آن این است که از آنجایی که در آب و هوای مرطوب و گرم رشد می کند، دارای مقدار زیادی نشاسته است که به ظاهر کپک کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.