میگو خشک پلویی موجب مرگ بسیاری از دلفین ها در دریای اطلس شد

میگوی دودی احتمالاً محبوب ترین غذای دریایی در جنوب صحرای آفریقا است. مانند همه ماهی ها و صدف ها، میگو نیز سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب مفید برای سلامتی است.

میگو خشک پلویی منبع استثنایی از آنتی اکسیدان ها است. به ویژه حاوی آستاگزانتین، یک رنگدانه طبیعی است که به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی خود شناخته شده است.

Marche Afritibi با ارائه میگوی دودی و خشک شده برای بهبود وعده های غذایی خود، فواید تغذیه ای را با طعم ترکیب می کند.

در طول کاهش وزن، میگو دارای کالری کم، تامین کننده پروتئین و دارای چربی های خوب (امگا 3) برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی است. یک نکته منفی: مصرف سدیم آن که مصرف آن را در افراد مبتلا به فشار خون محدود می کند.

این سخت پوست کوچک را می توان گرم یا سرد، به عنوان پیش غذا یا به عنوان غذا مصرف کرد. در صورت له شدن، میگوی دودی نیز می تواند به عنوان چاشنی استفاده شود.

تعداد بیشتری از زنان خانه دار از آن به عنوان جایگزینی برای مکعب مگی استفاده می کنند. موارد استفاده از میگوی دودی بسیار و متنوع است. دال ها، فولونگ و سایر سبزیجات سرخ شده خود را تزئین کنید.

Afritibi Market در اینجا به شما میگوی دودی و خشک شده را برای طعم دادن به وعده های غذایی خود و در عین حال بهره مندی از مزایای تغذیه ای صدف ها به شما ارائه می دهد.

Marche Afritibi معیاری برای غذاهای عجیب و غریب و قومی در کبک است. Marché Afritibi با تجربه محلی خود به چندین مشتری ملی و بین المللی خدمات ارائه می دهد. Marché Afritibi همیشه محصولات با کیفیت ارائه می دهد و هدفش جلب رضایت مشتریان است.

نقرس دارید: میگوها دارای پورین بالایی هستند که ممکن است سطح اسید اوریک خون را افزایش دهد. شما نمی توانید سولفیت ها را تحمل کنید.

اگر میگوی کنسرو شده یا بسته بندی شده پلاستیکی می خرید، برچسب آن را بررسی کنید. برخی از آنها با بی سولفیت سدیم درمان می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.