میوه خشک گلابی در 1 قرن پیش برای بیهوشی استفاده می شد

میوه خشک گلابی سنتی دارای شاخص گلیسمی (GI) کم تا متوسط است – معیاری برای اینکه چگونه یک غذا بر سطح قند خون تأثیر می گذارد.

GI پاسخ فرد به خوردن یک غذای حاوی کربوهیدرات (معمولاً 50 گرم کربوهیدرات موجود) را در مقایسه با پاسخ فرد به همان مقدار کربوهیدرات از نان سفید یا گلوکز اندازه گیری می کند.

غذاهای حاوی کربوهیدرات به عنوان GI بالا ، متوسط یا پایین طبقه بندی می شوند.غذاهای با محتوای فیبر بالا معمولاً دارای GI پایینی هستند.

با این حال، عوامل دیگری نیز در پاسخ گلیسمی غذا نقش دارند، مانند نوع کربوهیدرات یا قند موجود، ویژگی فیزیکی ماتریکس غذا و وجود اسیدهای آلی همه مطالعاتی که GI میوه‌های خشک را ارزیابی می‌کنند نشان می‌دهند.

که آنها غذاهای GI پایین تا متوسط دارند و پاسخ انسولین متناسب با GI آنها است. عواملی که تصور می شود در این پاسخ گلیسمی نقش دارند عبارتند از بافت چسبناک میوه های خشک هنگام جویدن. کل ماتریس غذایی آنها. وجود ترکیبات فنلی و اسیدهای آلی و نوع قند موجود.

مردم از زمان های قدیم به حفظ مواد غذایی پرداخته اند. بسیاری از افسانه‌های عامیانه روش‌های نگهداری غذاها را با توجه به سنت‌های محلی و فرهنگی توصیف می‌کنند.

روش‌های کم‌آبی به جلوگیری از فساد مواد غذایی و حفظ آن برای مدت طولانی‌تر و در عین حال مناسب نگه داشتن آن برای مصرف کمک می‌کند. کاهش میزان آب میوه ها به جلوگیری از رشد باکتری ها، مخمرها یا قارچ ها بر روی آنها کمک می کند.

فرآیندهای مختلفی وجود دارد که می‌توان در تولید میوه‌های خشک استفاده کرد که هرکدام بر ظاهر، خواص آبرسانی و مواد مغذی آن تأثیر متفاوتی می‌گذارند.

این فرآیندهای خشک کردن شامل خشک کردن آفتاب، خشک کردن سینی (هوا)، خشک کردن انجمادی، و خشک کردن در خلاء مایکروویو است هر فرآیندی مزایا و معایب خاص خود را دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.