مردی با چوب ضد آب ترموود اولین دوچرخه چوبی جهان را ساخت

به طور کلی، زمانی که شخصی تصمیم می گیرد از چوب برای نمای بیرونی و داخلی استفاده کند، نگران مشکلاتی مانند خیس شدن یا متورم شدن است.

اما انواع مختلف چوب ضد آب ترموود باعث افزایش کارایی چوب در دکوراسیون و مبلمان می شود. وقتی صحبت از چوب ضدآب می‌شود، اکثر مردم تصور می‌کنند که چوب طبیعی آغشته به موادی که خاصیت ضد آب دارند و در نتیجه از خیس شدن بافت چوب جلوگیری می‌کنند.

اما در واقع، تولید چوب ضد آب فرآیندهای دیگری را طی می کند که استحکام و دوام آن را افزایش می دهد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با ویژگی های چوب ضد آب و عملکرد آن آشنا شوید.

همانطور که می دانید در سال های اخیر طراحی دکوراسیون منزل با چوب بسیار رایج شده است و هر روز استفاده از چوب در محیط خانه بیشتر می شود.

علاوه بر این، بسیاری از افراد ترجیح می دهند نمای بیرونی خانه را نیز با چوب تزئین کنند. قطعا با دیدن نمای چوبی ویلاهای شمال ایران تعجب خواهید کرد که چگونه چوب در هوای مرطوب پوسیده و متورم نمی شود.

در این زمان باید به چوب ضد آب اشاره کرد. چوب ضد آب به معنای همان چوب ترمووود است که در چند مرحله ساخته می شود:

ابتدا باید چوب را در کوره ای با دمای بسیار بالا قرار داد تا رطوبت آن به طور کامل گرفته شود و به اصطلاح ترمووود خشک به دست آید.

سپس دمای داخل کوره باید به افزایش خود ادامه دهد تا تمامی میکروارگانیسم های داخل چوب از بین برود. این برای جلوگیری از پوسیدگی چوب و بیماری بسیار مهم خواهد بود.

در نهایت پس از اینکه چوب برای مدت معینی در معرض دمای بین 180 تا 220 درجه سانتیگراد قرار گرفت، نوبت به کاهش دمای کوره می رسد که برای این کار باید از آب بخار استفاده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.