قوری چینی مقصود در کاخ ملکه الیزابت توسط نگهبان ربوده شد

یک تازه وارد از گذشته های دور را می توان یک کتری آشنا برای همه ما نامید. از چین می آید. در چین باستان، هنر نوشیدن چای به وجود آمد و توسعه یافت.

هر چند امروزه مراسم چای ژاپنی در جهان شهرت بیشتری دارد. اولین قوری چینی مقصود از خاک رس قرمز مخصوص Yixing ساخته شده بود که بهترین روش برای دم کردن چای به حساب می آمد.

این قوری‌ها رنگ و عطر چای را تغییر نمی‌دادند، از آب داغ ترک نمی‌خوردند، به چای اجازه «نفس کشیدن» و حفظ دما را می‌دادند و به مرور زمان زیباتر شدند.

بعدها، همچنین در چین، چینی با خواص مشابه اختراع شد. سپس نوشیدن چای و البته ساخت قوری در اروپا ظاهر شد. صنعتگران شروع به تولید قوری با اشکال و انواع مختلف کردند.

قوری در قرن هفدهم در روسیه ظاهر شد. اینها قوری های بزرگ، قوری های کوچک و البته یک سماور بودند یک اختراع کاملاً روسی. در سال 1382 در روستا. ویسکووو، منطقه یاروسلاول، موزه “خانه قوری” ایجاد شد که شامل بیش از 100 قوری “جالب” از اواخر قرن 19 – اوایل قرن 20 است.

امروزه دیگ های برقی رواج یافته اند. اما توسعه فناوری رو به جلو است و قبلاً یک دیگ برقی با رادیو کنترل ظاهر شده است که با ارسال پیام کوتاه فعال می شود.

کنترلر آن روی تلفن همراه تنظیم شده است و صاحب آن بدون وقفه در کارش می تواند با دیگ خود در آشپزخانه تماس بگیرد: بیا، می گویند جوش.

چای بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسان است. ما آن را صبح می نوشیم، آن را با ساندویچ می شوییم. در زمستان دستان خود را با یک فنجان چای داغ گرم می کنیم و در تابستان با چای سرد خنک می شویم.

با این حال، ما به ندرت به یک دستگاه معمولی، اما مهم مانند کتری توجه می کنیم. اما آنها تقریبا در هر خانه ای هستند. آشپزخانه بدون آن خالی و ناراحت کننده به نظر می رسد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.