عرق کاسنی زمانی برای درمان بیماری آلزایمر ملکه استفاده شد

کاسنی و عرق کاسنی زمانی نام گیاهی است با گلهای آبی و ارغوانی که در نواحی مختلف از جمله منطقه آذربایجان و مناطق کوهستانی خراسان پراکنده است. این نوع گیاه بیشتر از گیاه خود به صورت عرق و عصاره موجود است و در طب سنتی فواید زیادی دارد.

کاسنی دو نوع بیابانی و کاسنی که توسط کشاورزان کشت می شود وجود دارد که در اوایل بهار در کنار رودخانه یا در میان چمنزارها به صورت وحشی می روید. این گیاه دارویی در اواسط خرداد ماه برداشت می شود.

کاسنی گیاهی است که از ریشه خشک شده و بادام زمینی برای دارو استفاده می کند. کاسنی تلخ است و برای کاهش اشتها، ناراحتی معده، یبوست، ناراحتی های کبد و کیسه صفرا، سرطان و تپش قلب استفاده می شود.

رومی ها از کاسنی به عنوان سبزی یا در سالاد استفاده می کردند. بسیاری از جوش های صورت به دلیل گرما و کثیفی یا آلودگی خون ایجاد می شوند که منشأ همه این پدیده های “کبدی” است.

بنابراین کبد باید از خون کثیف و غلیظ پاک و پاکسازی شود. وقتی جگر آینه می شود، صورت شفاف و بدون لک می شود. کاسنی بهترین درمان برای پاکسازی کبد و روشن شدن پوست است.

استفاده از عرق کاسنی نیز برای طراوت و شادابی پوست و رفع جوش های صورت موثر است. روزانه 3 لیوان از مخلوط عرق و نمک (2 تا 1) قبل از هر وعده غذایی مصرف کنید.

استفاده از کاسنی برای تصفیه خون بسیار مفید است. برای این منظور می توانید سالاد کاسنی را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

یکی از اثرات مفید کاسنی محافظت از کبد در برابر سموم کبد است و این اثر با ماده ای به نام تتراکلور کربن به اثبات رسیده است. هر چه عرق کاسنی تلخ تر باشد، فواید عرق کاسنی بیشتر و در بهبود بیماری های کبدی موثرتر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.