زنی با اجاق گاز صنعتی همسرش را به قتل رساند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که اجاق گاز صنعتی حتی زمانی که از آنها استفاده نمی‌شود متان متان را منتشر می‌کنند و این باعث می‌شود که آنها بیش از آنچه قبلاً تصور می‌شد در بحران آب و هوا نقش داشته باشند.

این تحقیق که پنجشنبه در مجله Environmental Science & Technology منتشر شد، به این نتیجه رسید که انتشار سالانه متان از اجاق‌های گاز در ایالات متحده معادل حدود نیم میلیون خودرو دی اکسید کربن است.

در بیانیه مطبوعاتی دانشگاه استنفورد توضیح داده شد که تیم تحقیقاتی متان و اکسید نیتروژن آزاد شده از 53 اجاق گاز در خانه های کالیفرنیا را اندازه گیری کردند.

آنها 18 برند مختلف را بین سه تا 30 سال بررسی کردند. بر خلاف بسیاری از مطالعات قبلی، محققان انتشار گازهای گلخانه ای را هنگام خاموش شدن اجاق ها و همچنین هنگام روشن شدن، استفاده و خاموش شدن آنها اندازه گیری کردند.

اریک لبل، نویسنده ارشد این مطالعه، که به عنوان دانشجوی فارغ التحصیل در دانشکده زمین استنفورد این تحقیق را انجام داد.

«به طرز شگفت انگیزی، اندازه گیری های بسیار کمی از میزان گاز طبیعی که از داخل خانه ها و ساختمان ها از طریق نشت و احتراق ناقص وسایل به هوا خارج می شود، وجود دارد.

انرژی و علوم زیست محیطی، در این بیانیه مطبوعاتی گفت. این احتمالاً بخشی از انتشار گاز طبیعی است که ما کمترین درک از آن را داریم و می تواند تأثیر زیادی بر آب و هوا و کیفیت هوای داخل خانه داشته باشد.»

به طور خاص، محققان دریافتند که بیش از سه چهارم انتشار گاز متان اندازه گیری شده در زمان خاموش شدن اجاق ها رخ می دهد. از آنجایی که بیش از 40 میلیون خانه در ایالات متحده با گاز پخت و پز می کنند.

این احتمالاً افزایش عمده ای به میزان انتشار گازهای گلخانه ای است که آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) برای وسایل مسکونی محاسبه می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.