ذرت علوفه ای فله موجب مرگ دام های بزرگ ترین دامداری ایران شد

یکی از مزایای نگهداری ذرت علوفه ای فله در مزرعه حفظ خاک است. NRCS توصیه می‌کند برای بهبود سلامت خاک، خاک‌ها را تا حد امکان پوشیده نگه دارید.

سطوح بالای پوشش و زبری خاک بر اساس RUSLE2، ابزاری که توسط NRCS برای تخمین پتانسیل فرسایش استفاده می شود، از دست دادن خاک را کاهش می دهد.

علوفه ذرت که پس از برداشت دانه روی سطح خاک باقی می‌ماند می‌تواند به راحتی 90-95 درصد پوشش را فراهم کند. علاوه بر این، ساقه های ذرت ایستاده باقی مانده زبری مزرعه را افزایش می دهند.

برعکس، حذف علوفه از طریق عدل بندی یا چرا می تواند پوشش را 25 تا 80 درصد بسته به روش مورد استفاده کاهش دهد.

خرد کردن، چنگک زدن و عدل بندی در مقابل ترکیب ردیف های باد در مقابل چرای نواری و غیره و خاک را در برابر آسیب پذیری بیشتر می گذارد. فرسایش، به ویژه در زمین های شیب دار.

ما می دانیم که حفاظت از خاک فقط به محیط زیست کمک نمی کند، بلکه منطقی نیز به نظر می رسد. توسعه دانشگاه ایالتی آیووا در یک برگه اطلاعاتی در سال 2012 خلاصه کرد که فرسایش خاک می تواند برای کشاورزان بیش از 20 دلار در هر جریب در سال هزینه داشته باشد.

(تعدیل شده بر اساس تورم). این تخمین تعدادی از عوامل را شامل می‌شود، از جمله مواد مغذی موجود در خاک که برای محصول بعدی در دسترس نیستند و در نتیجه هزینه‌های کود افزایش می‌یابد.

کاهش عملکرد محصول زمانی که خاک سطحی حرکت می کند و خاک فقیرتر به عنوان بستر برای رشد محصول باقی می ماند. از دست دادن ارزش زمین؛ آسیب احتمالی به اموال و جاده ها؛ و آسیب بدنه آبی ناشی از حرکت خاک.

فراتر از حفظ خاک و مواد مغذی محدود به خاک از طریق محافظت در برابر فرسایش، نگهداری علوفه ذرت در مزرعه به مواد مغذی بسته شده در برگ ها، ساقه ها و بلال ها اجازه می دهد تا با تجزیه بقایای محصولات بعدی در دسترس محصولات بعدی قرار گیرند.

هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت علوفه، توجه به ارزش این مواد مغذی و هزینه جایگزینی آنها بسیار مهم است. عملکرد ماده خشک علوفه ذرت تقریباً مشابه عملکرد دانه ذرت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.