تبدیل حالت جامد به مایع در ماشین های ظرفشویی

اساسا ماشین ظرفشویی ال جی ساخت کره رباتی است که ظروف کثیف را تمیز و آبکشی می کند. انسان‌ها باید ظرف‌ها را بارگیری کنند.

پیشرفت‌های بیشتر در فناوری، کنترل‌های حالت جامد، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، ویژگی‌ها و افزایش راحتی را در اواخر دهه 1970 به ارمغان آورد.

با صفر قبل از شستشو توسط ما، لیست کالاهای صادراتی ایران به قطر آنها تقریبا همیشه یک کار فوق العاده انجام دادند. ما تست ها را چند بار برای هر مدل تکرار کردیم و نتایج یکسانی گرفتیم. ماشین‌های ظرفشویی امروزی با پیشرفت‌های بیشتری در تمیز کردن، بهره‌وری آب و عملکرد بی‌صدا طراحی شده‌اند.

بهبود بهره وری آب و انرژی
اجرای استانداردهای انرژی برای لوازم خانگی توسط وزارت انرژی ایالات متحده، معیارهای جدیدی را برای بهره وری انرژی و آب ایجاد کرد.

بخش قابل توجهی از صرفه جویی در انرژی برای ماشین های ظرفشویی اتوماتیک امروزی ناشی از کاهش مصرف آب گرم است. از آنجایی که انرژی برای گرم کردن آب مصرف می شود، مصرف کمتر آب توسط ماشین ظرفشویی نیز به معنای کاهش مصرف انرژی است.

در سال 1978، 83 درصد از انرژی مصرفی ماشین ظرفشویی صرف گرمایش آب می شد که 10 درصد برای شستشو و 7 درصد برای خشک کردن استفاده می شد (Enders, 1978). تا سال 1994، تنها 56 درصد از انرژی مورد استفاده ماشین ظرفشویی برای گرم کردن آب بود (شرکت ویرپول، 1993).

هر شرکت ماشین ظرفشویی، لیست کالاهای مجاز برای صادرات به عراق شرکت مواد شوینده و متخصص مستقلی که با آنها صحبت کرده ایم، می گویند که قبل از آبکشی غیرضروری است .

کاهش قابل توجهی در مصرف آب ناشی از طراحی سیستم‌های شستشوی کارآمدتر است که شامل تحویل مستقیم آب و سیستم‌های بهبود یافته برای جابجایی خاک است (Dzierwa، 1994).

از زمان های قدیم مردم بر این باور درست بودند که لیمو شیرین برای سرماخوردگی بسیار مفید است و به نوعی میتوان گفت چون آب روی آتش عمل میکند.

میانگین مصرف آب در هر چرخه ماشین ظرفشویی از محدوده 11-15 گالن در هر چرخه معمولی در سال 1978 (گارت، 1978) به 6-10 گالن در هر چرخه معمولی در سال 2000 کاهش یافت (Soap and Detergent Association [SDA]، 2000).

علیرغم اینکه ماشین های ظرفشویی به گونه ای طراحی شده اند که منابع کارآمدی داشته باشند، سایر عوامل تعیین کننده مهم در استفاده از منابع نتیجه تصمیمات مصرف کننده است.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
  1. مرجع خرید زغال خودسوز قلیان
  2. کشف ژنتیک جدید که منجر به بروز هپاتیت می شود!!!
  3. ارگونومیت صندلی بسیار در سلامتی انسان مهم است
  4. کشف سنگین ترین موجود زنده دنیا در جار پلاستیکی!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.